Design Cabinet CZ

02.04. 2018

Pražské židle & stolky v roce 2018

Novinky

Projekt Pražské židle & stolky proběhne letos potřetí.

Do otevřené výzvy se mohli jako provozovatelé přihlásit občané, spolky, soukromé subjekty či kulturní instituce. V pilotní sezoně 2015 byly židle umístěny na osmi místech. Loni se jejich počet zpětinásobil a tento rok budou židle ve více než 60 lokalitách.

Po loňských zkušenostech se na některých místech umisťovaly židle a stolky bez řetízků, takže si je lidé mohli například v létě posunout do stínu. Další novinkou v minulém roce byl zimní provoz. Na některých místech židle zůstaly i přes zimu a lidé je tak mohli využívat mimo sezonu.

Architekti z Institutu plánování a rozvoje Prahy (IPR) se pro projekt inspirovali v New Yorku, Kodani, Curychu či Stockholmu. „Rozhodli jsme se, že židle a stolky letos nebudeme zamykat stejně jako v Kodani nebo v New Yorku. Věříme, že Pražané důvěru města ocení,“ vysvětluje Ondřej Boháč, ředitel IPR. Poprvé si také pražské židle vyzkoušely jednorázové neziskové kulturně-společenské akce.

Pravidla, za kterých bude možno si židle zapůjčit v roce 2018 je možné nalézt na webových stránkách IPR Praha, stejně jako aktuální seznam lokalit pražských židlí a vyhodnocení předchozích sezon projektu: www.iprpraha.cz/prazskezidle


 

 

 

 

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu