Design Cabinet CZ

20.07. 2018

Rychlovarná konvice Radka Brezara

Novinky

Viděli jsme …

Lenka Žižková

Při návštěvě výstavy bakalářských prací na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem jsme v ateliéru produktového designu zaznamenali v návaznosti na předchozí roky další zajímavou práci ze Simaxu – rychlovarnou konvici. Její autor Radek Brezar zastává názor, že by se měly rychlovarné konvice svým tvaroslovím více přiblížit současnému jednoduchému minimalistickému stylu stolního nádobí. Proto navrhl z téhož materiálu společně s konvicí i hrnky.

Konvice se skládá ze tří částí – plastové základny, do níž se přivádí elektrický proud a těla konvice s víčkem. V základně konvice je po celé její ploše tištěné topné těleso, které zajišťuje lepší přechod tepla, aniž by se s ní voda v konvici dostala do jakéhokoliv kontaktu. Zajímavou novinkou je spínač vybíhající ze základny, který tvarově navazuje na masivní simaxové ucho ukotvené v horní části konvice. Opticky vytvářejí robustnější ucho, za které se nebude spotřebitel bát sáhnout a vodu v konvici přenášet.

Rychlovarná konvice Radka Brezara z borosilikátového skla přináší nový pohled na známý produkt, kdy se rychlý ohřev vody stává součástí kávového nebo čajového souboru, který prezentuje současný oblíbený styl stolování.

Více informací v příloze.

  

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu