Design Cabinet CZ

23.10. 2016

Velká kniha o dřevě od Martina Patřičného

Recenze

Nakladatelství Fortuna Libri, spol. s r.o., vydává další jedinečnou publikaci Martina Patřičného - Velkou knihu o dřevě.

Patřičného pojetí zaujme především důrazem na neopakovatelnost materiálu, který je s člověkem odjakživa, a který byl živý. Dřevo se nevyrábí, dřevo, to jsou těla stromů. Proto v knize najdete i strom, z něhož bylo dřevo získáno.  

Kromě základních pohledů – řezů kmenem nahlédnete pod kůru (očka, rozdvojení kmene...). Kniha je nabitá informacemi. Nejdůležitější obrazová část. Základní desky našich nejznámějších dřevin byly fotografovány v exteriéru, v přírodním osvětlení a v knize jsou představeny v měřítku, tj. 1:1. Přírodní i olejem či vosky ošetřené záběry doplňují praktické výrobky. Publikace obsahuje zhruba 50 dřevin, přes 20 z nich je prezentováno velmi podrobně. Autor nezapomněl ani na ukázky málo používaných keřů a exotických dřevin.

Předchozí kniha Martina Patřičného Dřevo krásných stromů byla na trhu nepřetržitě od roku 1998, dočkala se tří vydání a řady dotisků. Příručka – Pracujeme se dřevem bude mít páté vydání a zapomenuty nejsou ani další dvě knihy o dřevu. Autor si z nich půjčuje, využívá jejich zpětné vazby a dá se říci, že Velká kniha o dřevě je jejich završením.

Martin Patřičný má za sebou i beletrii, povídky. Ze svých celoživotních čtenářských zážitků sestavil veselou Patřičnou Čítanku. Je s Bedřichem Ludvíkem také spoluautorem scénáře a hlavním průvodcem 26 dílného televizního seriálu Kus dřeva ze stromu, který ČT2 vysílaného v letech 2008-2010.

 

autor: Martin Patřičný

vazba: vázaná

formát: 225x295 mm

rozsah: 272 stran 

MOC: 599 Kč

Termín vydání: 28. 10. 2016

Více informací v příloze a na www.fortunalibri.cz

 

Připojené obrázky

Připojené soubory

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu