Design Cabinet CZ

14.02. 2018

Studio Novague získalo nově tři ocenění German Design Award

Novinky

Ocenění udělované Německým design koncilem pod záštitou německé vlády získalo studio za design série klik Cobra, kartáčku Spokar I X a sportovního auta R200 pro značku Hoffmann&Novague.

Petr Novague se svým studiem Novague opět zabodoval. Nedávno jsme informovali o jeho americkém mezinárodním ocenění Good Design pro zubní kartáček Spokar http://www.designcabinet.cz/americke-oceneni-good-design-award-pro-cesky-zubni-kartacek-spokar-petra-novaque, nyní získal tři ocenění ve vysoce prestižní profesionální německé mezinárodní soutěži German Design Award 2018.  K loňským 11 mezinárodním cenám tak přidalo studio Novague v pátek 9. února 2018 tři další významná ocenění.  

 „Když jsem se dozvěděl, že jsem se svými produkty proměnil všechny tři nominace, bral jsem to jako obrovský úspěch - německý trh je z pohledu designu jeden z nejnáročnějších, všechno je propracované do nejmenšího detailu, je tu velmi těžké prorazit. Proto je pro mě tohle ocenění další splněnou metou. Laik si možná řekne – nějaká další cena. Ale pro designéra je to stejné, jako kdyby váš film v Hollywoodu dostal hned tři Oscary,‘‘ říká Petr Novague. 

„Ocenění za design v profesionálních soutěžích vždy dostává produkt, ne designér. Proto samotná cena může být vizitkou nejenom pro autora designu, ale i pro společnost, která tu věc vyrábí. Ve světě je pak běžnou praxí, že výrobce označí svůj produkt logem soutěže, díky čemuž zesiluje jeho marketingový i obchodní potenciál. Mnoho z nás dá při nákupu na doporučení. A ceny za design jsou jedním z těch nejobjektivnějších,“ dodává Novague.

Všechny tři zmíněné produkty získaly také další mezinárodní ocenění, sporťák R200 například Gold A‘ Design Award, Platinum European Product Design Award nebo legendární designové ocenění Good Design Award. Dveřní klika Cobra oslovila poroty soutěží Iconic Design, International Design Award nebo European Product Design Award. Kartáček má už cen pět.

 

 

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Česká Stavební Akademie
  • Slovenské centrum dizajnu
  • Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství