Design Cabinet CZ

07.02. 2020 - 11.02. 2020

Ambiente

Festivaly a veletrhy

Veletrh Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem patří k nejvyhledávanějším akcím předního mezinárodního veletrhu spotřebního zboží a designu. Pro designéry je mimo jiné důležitý projekt Ambiente Trends, který ukazuje nové styly, materiály, témata a produktové mixy. Veletrh Ambiente 2020 se bude konat od 7. do 11. února 2020.

Ambiente Trends připravuje tradičně designové studio bora.herke.palmisano. Zahrnuje široké spektrum informací ze světa spotřebního průmyslu. Přehled budoucích trendů je postaven na analýze celosvětového vývoje v designu, umění a architektuře, módě a životním stylu. Studiobora.herke.palmisano vybíralo pro tři stylizované trendové světy z produktů téměř 4 500 vystavovatelů na veletrhu Ambiente. Výsledkem je hmatatelná výpověď o vývoji trendů v blízké budoucnosti. 

Trendy jsou produktem našich aspirací a potřeb vyplývajících ze změn v našem okolí. Tyto aspirace a potřeby se projevují v nových nebo znovuobjevených tvarech, vzorech a funkcích.“ říká Nicolette Naumann, viceprezidentka veletrhu Ambiente. Pro rok 2020 připravilo designové studio bora.herke.palmisano pro veletrh Ambiente tři tematické světy: shaped+softened, precise+architecturala artistical+diverse.

 

shaped+softened

Funkční nábytek dosahuje až skulpturálních kvalit díky měkkým tvarům a empatickým konturám. Tento silný dojem posiluje neutrální barevná paleta tlumených barev v čele s bílou a teplými i studenými odstíny šedé. Povrchy jsou na dotyk příjemné, měkké a hladké či strukturované. Nadšení, vizuálně i svými dotykovými vlastnostmi, vzbuzují zejména sklo, buď saténově matné, nebo průhledné, špičkový porcelán a drsná keramika. Textilie jsou přírodní, vhodné pro každodenní použití a jsou často potištěny obrazy plnými pohybu a nepravidelností. Uplatní se obzvláště průsvitná vlákna a záhyby, světlé dřevo a tapety s technikou malování tónem v tónu.

precise+architectural

Vysoce kvalitním materiálům tohoto architekturou inspirovaném trendu přidává nádech industrialismu paleta barev s tóny barvy cihel a cementu s dotykem rzi a plaveného zeleného skla. Vytvářejí podmanivé prostředí, umocněné mlhavým přítmím a temnou modří večerní oblohy, zasazené do jinak ostře definovaných prostor, které vycházejí ze základních principů designu. Tyto inovativní kombinace vytvářejí útulné shluky a kladou silný důraz na estetiku materiálů. Terrazzo, leštěné nebo zčernalé dřevo, sklo, ocel, bronz a matné nebo tlumeně lesklé povrchy se dobře kombinují s kůží, těžkými textiliemi, jako je manšestr, tvíd, buklé a velur a také s geometrickými a skvrnitými vzory.

 

artistical+diverse

Tento styl promění životní prostor v personalizovanou koláž. Svým uměleckým charakterem, neobvyklými barvami a rozmanitými kombinacemi přináší povzbuzení. Paleta vychází z osvěžující směsi jasně oranžové barvy v kombinaci s malinovou, mléčnými barvami, barvou hutného medu a sytou modří oblohy. V této multidisciplinární a vrstvené interakci mezi uměním, řemeslem a digitální technologií hraje ústřední roli „řízená šance“. Každý objekt má díky kreativnímu využití řady nových materiálů, neobvyklých výrobních procesů, nekonvenčních témat a neotřelých tvarů svůj vlastní jedinečný charakter.

 

Ambiente Academy / přednášky, audio průvodce a brožura a booklet

Designéři ze studia bora.herke.palmisano představují trendy i na každodenních přednáškách (v 11:30 a v 14:30) v rámci Ambiente Academy v hale 9.1. Na základě četných příkladů poskytuje Annetta Palmisano detailní pohled na styly, jež budou vládnout v následujících sezonách. K dispozici bude i audioprůvodce, jenž provede návštěvníky Ambiente prezentací trendů a poskytne jim jedinečnou možnost zcela se ponořit do světa trendů v nikým neomezeném čase a rytmu. Audioprůvodce je k dispozici všem návštěvníkům v angličtině i němčině prostřednictvím aplikace Ambiente Navigator. Při procházce různými stylovými světy dostanou návštěvníci cenné základní informace doplněné o konkrétní detaily a možné kombinace produktů. Návštěvníci odejdou plni inspirace a nápadů, jak povědomí o trendech uvést do praxe na plochách obchodů. Výstavní centrum má výkonnou bezplatnou Wi-Fi, jež umožňuje rychlé stahování a příjemný zážitek z poslechu. Kromě audio průvodce bude k dispozici i speciálně navržená brožura se základními informacemi ke každému jednotlivému trendu, a to včetně příslušných barev Pantone a popisů materiálů. Trendy veletrhu Ambiente budou také prezentovány na specializované webové stránce, kde budou výsledky průzkumu trendů ilustrovány na příkladech produktů, materiálů a konkrétních barevných kombinací: www.ambiente-trends.com.

 

Více informací v přílohách. 

 

Zdroj: Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Připojené obrázky

Naši partneři:

  • Slovenské centrum dizajnu